Ďaľšie geniálne riešenia z dielne sociálnych expertov.

Autor: Roman Pajdlhauser | 3.3.2012 o 14:05 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  28x

  Tých "pozitívnych" správ čo nás v budúcnosti (po voľbách) čaká stále pribúda. Tu je ďaľšia. A je, ako vo väčšine prípadov naozaj "genialna".

Návrh riešenia tej katastrofálnej miery nezamestnanosti z alchymistickej dielne Veď viete Koho (ani meno Voldemorta sa radšej nevyslovovalo, lebo už len jeho vyslovenie prinášalo smolu). Z úst samotného Veď viete Koho odznel genialny návrh, ktorý asi uvarili v tej dielni dvaja nižší smrťožrúti Kažimír a Ondruš, jeden preslávený zázračným zlacnením plynu o 90%, druhý svoju genialitu v oblasti socialnych vecí už niekoľkokrát dokázal predviesť naverejnosti.
Tu je to "genialne" riešenie. Budem sa odvolávať na citácie, pretože ja osobne takéto návrhy na riešenia nie som schopný vymyslieť, toto dokáže iba niekto, kto vlastnou hlavou dokázal aj väčšie veci. "Ponúkame riešenie na zníženie miery nezamestnanosti, ktorá za vlády Ivety Radičovej a zlepenca (toto nesmie chýbať v žiadnom prejave Veď viete koho) dosiahla medzigalaktické rozmery. My riešenie máme. Na Slovensko mieri dotácia 2 mld. euro použiteľné na riešenie tejto bezútešnej situácie hlavne spôsobenej vysokým počtom nezamestnaných absolventov vysokých škôl, prevažne socialnych vied (rozumej neuplatniteľní na trhu práce z dôvodu nulového prínosu pre zamestnávateľov). My vytvoríme pre týchto ľudi pracovné miesta."
Z pohľadu voliča a sympatizanta Veď viete Koho, je takýto prísľub jednoducho genialny, správny a zachráni to množstvo beznádejných prípadov, ktoré vyprodukoval zlepenec, kto iný.
Teraz opustime neprebádané oblasti rozmýšľania takýchto sympatizantov a skúsime sa pozrieť na to, ako to nakociec dopadne. Už máme skúsenosti s podobne genialnym nápadom v podobe socialnych podnikov, ktorých prínos keby sa dal vyčísliť ako nula, tak to je ešte menšia tragédia. Bohužiaľ prínos je záporný v podobe rozhajdákaných finančných prostriedkov daňových poplatníkov a ich presun na učty vyvolených expertov. Trestné oznámenia sú len bonusom. O niečo podobné pôjde s najväčšou pravdepodobnosťou aj tu. Dodnes som nepocul jeden konkrétny návrh z tejto dielne a to nielen na túto tému, všetko pekne zostáva len v rovine prísľubov ako zacnú po voľbách o tom rozmýsľať. Doteraz rozmýšľali asi ako dokázať neodpovedať na otázku ši Veď viete kto, bol v byte na Vazovovej na pohár coly. Vytvoríme pracovné miesta pre takýchto absolventov, najlepšie štátom a odbormi chránených. Normálny človek zacne rozmýšlať, aké pracovné pozície to vlastne budú. Nulová prax, žiadne pracovné návyky, vedomosti z oblasti, ktoré výrobnému alebo nejaké hodnoty vytvárajúcemu trhu práce nič neprinášajú. Tak o čom to vlastne bude? No pomôžem si opät skúsenosťami so zmienenými socialnymi podnikmi. Zariadia sa kancelárie predraženými počítačmi, najlepšie dodanými bez tendra a jeho následnom nezverejnení, firmou, ktorá vznikne dva dni pred tendrom. A milí absolventi sa už zaradia sami do niekoľkých skupín. Časť budú tvoriť hráči multiplayeru Battlefield 3 a Call of Duty: MW3, ved pravica stále hovorí o potrebe konkurencie, tak tu je a hneď poriadna. Ďalej bude nasledovať skupina, ktorá celú smenu bude pozorne sledovať diskusné fóra a aktívne prispievať do diskusií predpripravenými reakciami z dielne expertov PR oddelenia zo Súmračnej. Určite budú aj prívrženci vzdelávania v oblasti sexuológie aktivnym vzdelávaním sa video a obrázkovou formou. Kvalitných free serverov s touto tématikou je určite dosť. Najmenej škodlivú skupinu budú tvoriť tí, ktorí v týchto kanceláriách budú usilovne pracovať na vlastných projektoch a do budúcnosti budú naozaj realnym prinosom.
Na celom tomto riešení je najtragickejšia skutočnosť, že ak to opäť nevyjde a premrhá sa slušné množstvo prostriedkov, ktoré by mohli byť určite použité rozumnejšie a investované do projektov, ktoré by znamenali naozaj prínos a rozvoj, tak nikto neponesie tú toľko krát omieľanú zodpovednosť, ktorá sa vyžaduje od daňových poplatníkov a voličov. Po skončení funkčného obdobia týchto géniov, príde niekto kto toto nehospodárne nakladanie s finančnými prostriedkami (výrazy ako tunelovanie, krádež sú asi vhodnejšie) zastaví, tak bude okamžite Veď viete Kým prepieraný v médiách ako ten, kto spôsobil opät 5% nárast nezamestnanosti. Experti ako Ondruš a Kažimír bez kúska hanby budu v televíznych reláciách ukazovať ďalsie grafy, ktoré opäť vytlačia slzu dojatia v radoch sympatizantov. Dufajme, ze nablízku bude niekto ako Richard Sulík a si ten graf naozaj pozrie a dá si dokopy dve a dve a všsetkým ten rébus rozrieši. Škoda, ze na konci nebude ospravedlnenie so zavádzania, či už úmyselného alebo z totálnej hlúposti a nekompetencie, ale príde zbabelé vyhlásenie o tom, že "Sadli sme na lep Štatistickému úradu." a vlastne tým spravíme z pracovníkov, ktorí si ale prácu poctivo odviedli klamárov. Je veľmi ťažké priznať chybu a ospravedlniť sa, aspoň teda pre niekoho. Ten, kto ponúka skutočne riešenia, pri ktorých ale "Nepadajú do huby pečené holuby.", poprípade "Bez práce nie sú koláče.", súčasť zlepenca ožobračujúci národ a k tomu nesolidárny ku prislušníkom štátu Eurozóny, ktorým nedopraje 30 mesačné odstupné, dôstojné 1200 eurové dôchodky a ani len možnosť pokusu o záchranu ich mimoriadne ťazkej a zložitej životnej úrovne, bude 40-timi percentami voličov ukrižovaný a upálený na námestiach. Krásnym príkladom je aj odvolaný a takmer touto inkvizíciou zlikvidovaný exminister Galko, ktorý prišiel o svoju stoličku rýchlejšie ako Veď viete Kým proklamované odvolávanie do troch minút, minister kultúry Krajcer, ktorého pretriasa nejaká pochybná skupina akoze umelcov, ale reálne výsledky nevidi nikto a nakoniec Richard Sulík, ktorého dávaju na jednu úroveň s Mikulášom, Jánom, Pavlom, dvomi Robertami, Petrom, za prešľap, ktorý nekryl, chlapsky priznal a v ktorom nenájdem jedinu zmienku o páchaní trestného cinu samotným Richardom Sulíkom. Na otázku prečo je to na Slovensku tak, príde jednoduchá odpoveď, "Pán preceda Fico povedali, na tlačovej besede". Ou vyslovil som to meno.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?